Обрати сторінку

Організатори

Що таке мистецтво – це в першу чергу комунікація автора з читачем, глядачем, слухачем. І без їхньої взаємодії мистецтво приречене на вмирання. Саме тому взаємодія перших та других є рушієм культурного руху і в Україні, і за кордоном. Чому Тернопіль? Тому що, на мою скромну думку, – це найкраще з невеликих центрів в Україні, де усі почувають себе як вдома. Чому «Ї»? Тому що «Ї» – це завжди файний фестиваль, який ми робимо все кращим та кращим.

Це можливість розвивати культуру та мистецтво не лише в Тернополі, але й по усій Україні. Наша нація має чим пишатися та що показати світу та громаді, ми лише не навчилися цього робити достатньо якісно. Тому Мистецький фестиваль «Ї» має стати двигуном для розвитку наших національних цінностей та нашого мистецтва загалом.

Фестиваль «Ї» став одним з найвагоміших клапотів мистецького поля в Україні. Свіжозасіяний, але вже визнаний, автентичний та вагомий. Це ковток свіжого повітря у буденній рутині та беззаперечний вклад у культурний розвиток не лише Тернополя, але й всієї країни. Фестиваль вже встиг зарекомендувати тим рушієм, що привернув увагу до української культури та створив міцну платформу для розвитку тернополян та гостей нашого міста.

Коли у двох словах, Мистецький фестиваль «Ї» – одна з тих подій в українському просторі, яка не дозволяє людям забути, що українська література, український живопис – вони є, що культурний процес відбувається і він неймовірно цікавий. А також – конкурентний, потужний, чуттєвий, сильний. Наша культура зовсім поряд. І під час фестивалю буде максимально сконцентрованою саме у Тернополі.

Фестиваль «Ї» – це триденна подія, що дає можливість особисто познайомитися з культурою, а також стати частиною мистецького процесу в Україні. Наша культура – неповторна річ, що твориться на наших очах, і саме фестивальний рух допомагає в її формуванні та поширенні. Надзвичайно приємно бачити велику кількість молодих людей, що читають та розвиваються. Такі заходи зобов’язані бути в пріоритеті культурного розвитку держави.

Культура це двигун постіндустріальної економіки. І в нашому новому постколоніальному світі збільшення кількості промисловості не змусить людей почуватися щасливими. Але мистецтво може якщо не зарадити цій проблемі, то зробить її тривале вирішення набагато простішим. І ця поезія зокрема, і література в цілому – це те повітря, яке не потрібно нам для звичайного життя, проте відсутність якої ми відчуємо. Рано чи пізно. Ми робимо все аби цей час не настав.

Культура потребує приводів для того, аби суспільство нею цікавилось. Мистецький фестиваль «Ї» вже шостий рік створює цей привід та поширює сучасну українську літературу, кінематограф, живопис та музику серед молодого покоління українців та допомагає усім нам провести свою культурну ідентифікацію.

Фестиваль «Ї» – це подія, яка на три дні перетворює Тернопіль в осередок, сповнений мистецькими заходами. Ми збираємо під одним дахом літераторів, музикантів, художників, фотографів та інших майстрів творчого цеху не лише з України, але й з інших країн. І все це щоб показати багатство української культури, а також аби утвердити, що куди б нас не закинуло життя, завжди слід пам’ятати та з гордістю говорити: «Я – українець!».

Культура, мистецтво та особистість. Саме ці три поняття об’єднує Фестиваль «Ї» для того, аби з плином часу ми не втрачали свою унікальність. Не забували про неї попри стрімку хвилю глобалізації, яка змушує нас інтегруватися та шукати спільне, але водночас і стирати автентичне. Фестиваль підкреслює нашу культурну самобутність самобутність з-поміж мистецької палітри світових надбань.

Він заворожує! Він – це Мистецький фестиваль «Ї», який щороку об’єднує під своїм дахом сотні людей. Які впевнені у тому, що Україна – не просто слово, яким описують якусь територію. А країна, що по вінця наповнена цікавими традиціями, видатними постатями та неймовірною культурою. Культурою, яка потребує уваги!

Free WordPress Themes, Free Android Games